Adli Olay Yeri İnceleme Uzmanlığı

Üniversite onaylı uzaktan eğitim ile sertifikanızı ve eğitiminizi hemen alabilirsiniz.

4,5
Kredi Kartına 6 Taksit
4.499,00 4.999,00

Onaylı Sertifika

Eğitimi bitirince, e-devlette geçerli ve uluslararası geçerliliği olan sertifikaya sahip olursunuz

Ekstra İçerikler

Eğitim sonunda, eğitmenin sizin için derlediği ekstra içeriklere ve dökümanlara erişirsiniz

Sınırsız Erişim

Eğitimi bitirince, e-devlette geçerli ve uluslararası geçerliliği olan sertifikaya sahip olursunuz

Tanıtım

Adli yönden ortaya çıkan oluşan durum. ilgi çekebilecek nitelikte her türlü hadise bizim için olaydır. Suç soruşturmasının en önemli aşamalarından birini delil toplama ve toplanan delillerin bu amaçla yapılan olay yeri inceleme faaliyetleri oluşturulmassıdır. Polisin, suç soruşturmasıyla ilgili olarak suç işlenen olay yerinde, sebep ve sonuç ilişkisini ortaya koyacak delillerin aranması, bulunması ve el konulması veya korunma altına alınması için geliştirilmiş bilimsel ve teknik araştırma işlemine olay yeri inceleme denmektedir. Olay yeri inceleme uzmanı; suç mahallinde yer alan, maddi suç delilleri ile ilgili incelemeler yapan ve bunları kayıt altına alıp, delillerin yok olmasını engelleyerek, gerekli şartlar altında delillerin toplanıp, incelenmesini ve saklanmasını sağlayarak, gerekli birimlere delillerin rapor edilmesini sağlayan kişidir. Olay yerindeki parmak izi ve doku incelemelerini olay ile alakalı kişi araştırmalarını da olay yeri inceleme uzmanı yapar.

 

 • Özel sektörde ve kamu kurumlarında geçerli olan adli olay yeri inceleme uzmanlığı eğitimini tamamlayanlar birçok fırsatı yakalayacak ve bu fırsatları değerlendirme şansına sahip olacaktır.

  Devlette ve özel sektörde geçerli olan Adli Olay Yerin İnceleme uzmanlığı sertifika programını tamamlayanlar birkaç farklı alanda önemli fırsatları yakalayabilir.

  Emniyet ve TSK’da çalışanlar daha nitelikli bölümler olarak görülen Kriminal Laboratuvarlar birimlerinde çalışma imkânı elde edebilir, bilirkişi olarak ek gelir sağlayabilir, ünvan değişikliği imkânı yakalayabilir ya da kendi danışmanlık firmasını kurarak yeni bir iş imkânı yakalayabilirler.

  Avukatlar: Adli Olay Yeri İnceleme uzmanlığı eğitimini alarak, meslektaşlarınız arasında bu yönünüzle öne çıkabilirsiniz. Böylece daha fazla gelir elde etme yanında, rekabet içerisinde bulunduğunuz meslektaşlarınızdan bilgi, beceri ve tecrübe anlamında öne geçmiş ve kendinize değer katmış olursunuz. Bu tarz dosya alımlarında öne çıkarak, davalarınızdaki ağırlığınızı artırır, mağduriyetin ispatı, suçsuzluğun ortaya çıkarılması veya suç vasfının değiştirilmesinde daha geniş bir öngörü ortaya koyabilirsiniz.

   

  Bilirkişi olma fırsatı; Bilirkişilik Daire Başkanlığının istediği standartları yerine getirerek bilirkişilik yapmaya hak kazanıp adliyeden dosya başına 500-1000 TL arası ücret alabilirsiniz. Ayrıca hukuk bürolarına danışmanlık yapabileceğiniz gibi suça bulaşan veya mağduriyet yaşayanların inceleme taleplerinden dosya başı yüksek gelir elde edebilirsiniz.

  Mütalaa yazabilirsiniz; Bu eğitim sonunda kendinizi geliştirerek avukatlarla çalışabilir ve müvekkilleri için bilimsel mütalaa yazabilirsiniz. Suça bulaşan veya mağduriyet yaşayan kişilerden alınan adli dosyalarda inceleme ücretlerinin ucu açıktır. Kritik dosyalarda alınan mütalaa ücretleri 80-90 bin liralara kadar çıkmaktadır.

  Yukarıda saydıklarımız Adli Olay Yeri İnceleme Uzmanlarının iş imkânlarından sadece bazılarıdır. KOSGEB’in ARGE ve Girişimcilik programlarından da destek alınması mümkündür. PGA Akademi bu hususta sizlere ücretsiz danışmanlık verir.

 • Avukatlar
 • Adli Tıp Personeli
 • Polis, Jandarma ve Muvazzaf Askerler
 • Mühendisler
 • Ön lisans ve lisans mezunları

 • Bu eğitimle adli olay yeri incelemeleri yapacak bilgi birikimine sahip olacaksınız. Ayrıca üniversite onaylı, uluslararası geçerliği olan bir sertifikaya sahip olmanız bol kazançlı bilirkişilik dünyasının kapılarını size açacaktır.

  PGA Akademi, aldığınız bu eğitimin akabinde, ihtiyaç duyduğunuz zaman alan uzmanlarıyla size teknik destek vermeye devam edecektir.


Eğitmen Bilgisi

PGA Akademiye Kaydolun

PGA Akdemi ile kariyerinize birlikte yön verelim.

Hemen Başvur
Kurs Puanı
4,5

PGA Akademiye Kaydolun

PGA Akdemi ile kariyerinize birlikte yön verelim.

Hemen Başvur